31 Mayıs 2012 Perşembe

Country tarz mobilyaları ucuza mal etmek...

Benim düğünüme daha 1 yıl var fakat sessiz ve derinden gtimek istiyorum :) Hiçbirşeyimi son ana sıkıştırmak istemiyorum.Bilenler bilir country tarz meraklısıyım.Köy yaşamını,eskiyi seviyorum...Gördüğüm herhangi bir vintage sandalye bana çocukluğumu,babaannemi,köydeki kocaman,dışı beyaz ,pencere pervazları mavi boyalı evi hatırlatıyor.Yaşananlara çok düşkünüm,anılara,hatıralara saygım sevgim sonsuz .
Çocukken kullandığım eski bir divanım vardı.Onda yatardım.Fırfrılı örtüsü vardı.Annemler bir gün sana yatak aldık dediler.Herkes yeni yatak isterken ben divanımdan ayrılmamam diye kıyameti koparmıştım.
Benim doğamda,tabiatımda var country tarz sevgisi.Country tarz demekte hoşuma gitmiyor aslında Çok bize ait gelmiyor ismi.Aman adı ne olursa olsun :)

Malum o tarz mobilyalar modern tarzlara göre çok daha pahalı.Şimdiden araştırıyorum bazı şeyleri.Açıkçası 2.el mobilya alıp yenileyerek harika şeyler çıkabiliyor.Evime 2.el almak mantıksız gelmiyor değil ama düşünüyordumda eskilerin ahşap ürünleri çok daha sağlam aslında.Biraz restoreyle süper şeyler çıkıyor.Evimizin mobilyalarını komple 2.el almasakta vitrin gibi yada sehpa gibi birkaç ürünü o şekilde alıp yenilemek istiyorum.Bakınız örnekler çok hoş..

Ayrıca şimdilerde birçok mobilyacı bu tarz mobilyaları imal ediyor.İstediğiniz modeli anlatmanız yeterli.Allah nasip ederse ben Ankara'da yaşayacağım için,seçeneğim fazla olacak.Mobilya sektörünün orada gelişmiş olması gibi bir avantajım var. (tek avantajı bu olsa gerek :) Sevdiceğim Siteler Mobilya'da isteğimize göre yaptırabiliriz diyor.Bi bakmak lazım
Kaynak

9 yorum:

 1. harika olur cnm bu tarz mobilyalar gerçekten çok hoş önceden hiç begenmezdim ama insan eskiye özlem duyuyor :) ama yenilenmiş haline dün bir sehpa yenileyip paylaştım bakmak istersen beklerim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canım baktım şimdi.çok güzel olmuş.ellerine sağlık :) bende düşünüyorum 2.el ürünler alıp kafama göre yapmayı.

   Sil
 2. harikalar.:):):) benim blogdada bu şekilde eski çerçeveyi ayna haline getirdim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu hatun milleti ne kadarda becerekli böyle :) onada bakıcam hemen... merak ettim

   Sil
 3. Ben de country hastasıyım. Kendi blogumda yenilediğim eski mobilyaları sergiliyorum. Daha çok kendime yapıyorum ama fazlalıkları da satıyorum arada, haberiniz olsun :)

  sevgilerle,
  Monica Livas

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nasıl görebiliriz ürünleri

   Sil
 4. yeni gördüm yorumnu hemen balıyorum bloğuna. belki senden birşeyler almak nasip olur :)

  YanıtlaSil
 5. wuuuuu öldüm bittim bunlara
  ama inan ki çok emek harcamak gerekiyor ki bu tam bize göre
  sorun sadece çalışabilecek bir alan olması
  gerisi zaten gelir
  yenilenenlere bayıldım çok beğendim çok
  inşallah kendi zevkine ve tarzına göre mutlu bir yuvan olur tatlım

  sevgiler

  YanıtlaSil
 6. Bu tarz ürünleri yapabilmek için zamana ve çalışabilecek uygun bir mekana sahip olmak gerekiyor sanırım.

  YanıtlaSil