6 Haziran 2012 Çarşamba

Belki bana fikir verirsiniz...

Biliyorsunuzki Karadenizli olduğumu doğaya,yeşile aşık olduğumu her fırsatta dile getiriyorum.Evlenip Ankara'ya yerleşme durumuma hala alışamadım.Alışamıyorum da :( Nasıl yaparım yeşilin denizin olmadığı bir kentte inanın hiç bilmiyorum. Her geçen gün daha da üzülüyorum bu duruma.Sevdiceğimin orada bir iş yeri açmış olması bizi oraya bağlıyor.Elimde bir değnek olsada Ankara'yı Karadenize bağlasam :)
Rabbim bana bu fikre alışma,orayı sevme gücü kuvveti versin inşallah.
Aklımda şöyle bir fikir var.Evimde bir odamı (yada odamın bir köşesini) öyle bir dekore edeyimki oraya girdiğim an karadenizde olayım deniz,doğa...memleketimde olduğum hissi versin...Bunlar netten rastgele bulduğum birkaç fotoğraf.Denizci,marine stillin ciddi müptelası olan insanlar var,hiçbir zaman onlardan olmadım aslında
Fotoğraflar tamamen denizci stili fakat ben yeşil ve maviye harmanlamayı biraz daha Karadenize özgü ürünler kullanmayı düşünüyorum ne dersini sizce hoş olur mu?

10 yorum:

 1. bencde kuzm harika olur hatta biev de deniz temalı ürünler vardı harikaydı:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sende gelirsin dimi beni ziyarete. hatta fikir verirsin :)

   Sil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. kuzum ben 5 seneye yakın Ankara'da yaşamak zorunda kalmıştım malum okul vs. Memleketim ise deniz kenarında ufak bi kasaba olunca Ankara'da çok zorluk çekmiştim başta dediğin gibi. Fakat bir süre sonra alışıyorsun ister istemez. Zaten orayı yaşanır kılan denizi, güneşi değil, sevdiklerinin yanında olması. Sen belki ailenden ayrılacaksın ama kendi aileni kuracaksın Ankara'da. Ankara güzeldir be, deniz olmasa da yaşanır orada sevdiğin yanındaysa. Benim arkadaşlarım vardı hep yanımda, en zor zamanlarımda, bunaldığımda hep destek olmaya çalıştılar bana.
  Ayrıca parkları ve bahçeleriyle de çok meşhur Ankara. Gidilecek, gezilecek bir sürü yer, yapılacak bir çok aktivite oluyor. Hayırlısıyla neresinde yaşamayı düşündüğünüze göre de değişir tabi bu durum ama çok bunaldığında çıkın Göksupark'a gidin, Kuğulu park da simit atın, Seğmenler'de gezintiye çıkın, hayvanat bahçesinde dondurma yiyin. Olur bence olur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende okul stajlarım kurslarım derken toğlamda 1 yıl kadar yaşadım ankarada.içindeyken sanki alışmış gibiydim ne zamanki eve döndüm ankara yaşanmaz bir yer gibi gelemeye başladı. ne göksu ne de kuğulupark kesmio beni.zor beğenen biri gibi davranmak istemiyorum ama o kadar kalabalık bir şehirde yaşamaktan korkuyorum.deniz kenarında büyümüş biri olarak sırf rahatlamak için göl görmeye gitmek tatmin etmez yani beni.sevdiceğim daha sakin daha yeşil yerlerinde yaşarız diye beni telkin etmeye çalışıyor.Batıkent olur eryaman olur diyor.inşallah eskisi gibi severim orayı. tek teselli memleketimi 4-4.30 saat mesafede olması daha uzak olsa çok çok daha zor gelirdi herhalde.inşallah dediğin gibi olur canım sağolasın

   Sil
 4. zamanla alışırsınız bence :) balkon yada teras varsa bol yeşillik çam agacları koyabilirsiniz. yada bir odaya bol çiçekler ve karadeniz fotoları asabilirsiniz :) banada beklerim =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. alışmak sevmekten daha zor geliyor :):) inşallah canım.öyle yeşil yeşil olursa alışırım dimi

   Sil
 5. DEniz olur ama yeşillkli bir tema daha güzel olur sanki. Bende bloğuma beklerim.

  Görüşmek Üzere

  www.bakbuharika.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hemd eniz hem yeşil olmalı bencede. sırf deniz akdeniz egeyi çağrıştırıyor. ağırkıklı olarak yeşil olursa benim karadenizimi yansıtabilir hakılısın

   Sil
 6. bloguna ba-yıl-dımmmm harika=) ben izmirde sözlüm ankara'da seni çook iyi anlıyorum.inş çok çabuk alışır ve tüm bu sıkıntılarına güler geçersin.sevdiceğinle birlikte ömür boyu mutluluğunuz gülücüğünüz eksik olmasınn..

  YanıtlaSil