2 Kasım 2012 Cuma

Converse yeniliyoruz : Dıy project

Malumuzun dıy projeleri her yerde karşımızda. Nette 5 dk dolansak bile yetiyor birçok konu hakkına fikir almak için. Tabiri caizse zebil gibi :) Bazıları boşa uğraş bence gereksiz,sonuç olarak güzel bir görüntü belki ama zaman kaybı benim kanımca.Biraz daha pratik ve güncel hayata renk katabilecek projeleri seviyorum ben.İşte onlardan biri ,

Eski converselerimizi atmayalıın.Şahsen ben kıyıpta atamıyorum bir ton para veriyorum renk renk alıyorum.Ama özelliklede beyaz converse çabuk eskiyor. Eskiyeni atmıyorum yenisini alıyorum :) Yenilemek isteyen varsa eski gönderebilirim hatta :)Eski yada yeni bir converse
Tutkal
Sim
Fırça
Bitti gitti... :)

Yalnız gördüğüm bir eksiklik var. Sim dökerken ayakkabının içine birşey koyup kapatmalıydı tabanını,ayakkabının içinin temiz kalması açısından.Burun kısmına yapıştırılan zımbalar ise bambaşka bir hava katmış.Sevdim..Yapacağım çok şey birikti :(

Peki bu fikri neden mi sevdim.Çünkü gelinliğin altında çok tatlı olacağını düşünüyorum,fotoğraf çekimlerinde hatta düğünün ilerleyen saatlerinde :)

22 yorum:

 1. Açıkcası kullanışlı gelmedi bana. Sİm gibi çabuk dökülen bir şey yerine renkli ipliklerle dikebilirdi.
  Ben eskiyen konverslerimi elimde dikip evde giyiyordum. Kuzenimde siyah konverslerinin patlayan yerlerini borda iple dikmişti düzel durmuştu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kumaşla da kaplayanlar var. çok şık duruyor.Kalın bir simle kaplayıp düğünümde fotoğraf çekimimde kullanmayı planlıyorum.Zaten böyle allı pullu simli bir ayakkabıyı günlük hayatta giyemem ben :)

   Sil
 2. Gelinliğin altına kesinlikle süper oluyor. Ben gelinliğimin altına topuklu bir ayakkabı almıştım. ayakkabım çok rahat olmasına rağmen tüm gün dolaşınca düğünün sonlarına doğru ayaklarım çok ağrıdı. Bende altına kalpli converselerimi giydim. gönlümce dans ettim:):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende öyle yapmayı düşünüyorum inşallah. Aslında pembe bir converse düşünmüştüm ama bu bana daha şık geldi.Hem spor hemde şık görünüyor,bir de rahat. Daha ne olsun :)

   Sil
 3. simin üzerine sprey vernik sıkılırsa asla dökülmez...hoş fikir ama taşları eksik:P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. taş yerine zımba yapmışlar.büyüt boyutta zımba seçtikleri için ve oval olmadığı için köşelerde boşluk kalmış. Daha küçük hacimli birşeylerle kaplanırsa daha hoş olabilir. Sprey vernikte iyi fikir,aklımda bulunsun yaparken

   Sil
 4. simli kullanışlı gelmedi bana ama evet vernik sürülürse çıkmaz , gelinliğin altına da çok cici olur mutlaka yapmalısın :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. varsın kullanışsız olsun :) gelinliğimin altında cici dursun, o gün kullanayım yeter.Nasılsa converseler eski evde boş boş duruyor.bencede mutlaka yapmalıyım çok haklısın :)

   Sil
 5. gelınlık altı mı dedın nasıl gelmedı benım bu fıkır aklıma ya :( nasıl guzel olur çok sevdimn bu fıkrı .. bı daha mı dugun yapsam kı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yap bence :) gelinlik altı çok hoş değilmi. hatta biraz renk katıp renkli kurdela bağcıklarda yapılabilir.

   Sil
 6. ışıltılı şeyleri çoook severim sim fikri süperrr...İzlemeye aldım sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ettim. bende pek severim :)

   Sil
 7. Işıl ışıl olmuş, güzel ama simler çok çabuk dökülür. :)

  Bu arada gelinliğin altına böylesi bir ayakkabı giyebilecek çılgın bir gelin adayı ile karşı karşıyayız anlaşılan. :))

  YanıtlaSil
 8. Ha olurda fotoğraf çektirirsen mutlaka paylaşmalısın. :)

  YanıtlaSil
 9. simler dökülsün önemli değil. ben zaten fotoğraf çekiminde giymeyi planlıyorum.bir de ilerleyen saatlerde topuklulardan ayağım şişince. fotoğraf çektirip paylaşırım tabiki

  YanıtlaSil
 10. tam bir gece ayakkabısı olmuş,yaparken o simlerden sonra nasıl arındınız?

  YanıtlaSil
 11. Ya bu fikir çok güzel eski bir çift converse olsa kesin denerdim :/ .Elinize sağlık gerçekten :)

  YanıtlaSil
 12. Çok başarılı olmuş.Bir çift eski converse olsa kesin denerdim.Elinize sağlık..

  YanıtlaSil