28 Ekim 2013 Pazartesi

Fındıklı Ekmek :)


Neden bunu daha önce biz düşünemedik acaba ?

Bir Karadeniz insanı olarak, her sene fındık toplama zamanı geldiğinde fellik fellik kaçma yolları arayan biri olarak :) tabiri caizse fındık içinde yüzen bir memleketin insanı olarak
daha önce memleketimde hiç fındıklı ekmek görmedim !

Ya da vardı de ben mi denk gelmedim
Her yaz fındık toplama zamanı, işkence gibi gelse de, iş fındığı yemeye geldiğinde
çok severim kendisini :)
 

Böyle bir ekmeğe Ankara'da denk gelmekse hoşuma gitmedi :(
En kısa zamanda bende denemeliyim :)

Ekmekten ziyade daha tatlımsı bir tadı var, fındık oranı malesef az,
yap bu ekmeği karadenizde bol fındıklı :)

Bir de çok taze gelmedi bana,sanırım belli saatlerde tazesini bulabiliyormuşuz,eşimin dediğine göre.

8 yorum:

 1. Merhaba, ben de bir Karadeniz geliniyim. Eskiden fındık yüzü göremezken, artık fazla fazla görüyorum. Yalnız fındık toplamanın eziyetini -daha doğrusu sadece araziyi- ilk defa bu sene gördüm :( Ekmek yapma makinemde ekmek yaparken içine fındık atıyorum haliyle. Denerseniz paylaşmanızı rica ediyorum. Benimkinde fındık tadı belirgin olmuyor zira.

  Hoşçakalın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yazık sana :) bizde kardeşimle fındık toplarken, en bezdiğimiz anlarda dalga geçerdik, fındık tarlaları olmayan bir yere gelin gidicez biz diye :) nitekim benim öyle oldu, ama sorsan Ankara'da olmak yerine ,zor da olsa fındık tarlaları içinde olmak istiyorum şimdi,zaten kaçış yok,yazları fındık yine bizi bekliyor,damatta bir tanışsın fındık toplama işiyle :) ben kesinlikle deneyeceğim fındıklı ekmeği,o zaman paylaşırım,fındığı önce kavurup öyle atmayı düşünüyorum,tadı daha belirgin olabilir

   Sil
 2. Bir karadenizli olarak fındıklı ekmek ilk defa duyuyorum. Pasta icinde kocaman yaş fındık yedim ama beğenmedim. Ben bunu denerim yada gidip halk ekmegebakayim daha sonra denerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende ilk kez duydum ve yedim, o nedenle şaşırdım açıkçası :) biraz daha tatlımsı bir tat.ben denemeyi düşünüyorum,umarım güzel olur :)

   Sil
 3. Fındıklı ekmek mi, ilginç miş. İlk defa duydum :D

  YanıtlaSil