12 Mart 2016 Cumartesi

Kozalak Boyama-DIYProject


Herkese Merhabalar,
Birkaç gün önce instagram hesabımda paylaştığım fotoğrafıma gelen yorumlar nedeni ile bir post hazırlamanın uygun olacağını düşündüm.

Beni takip edenler bilir, kış boyunca neredeyse her fotoğrafımda dekor olarak kozalak kullandım,hatta çok fazla açılıp büyüdüklerinde yenileriyle değiştirdim (dilerseniz çok fazla açıldığını düşündüğünüz kozalakları biraz suyun altına tutup birkaç saat bekletirseniz,tekrar kapanıp küçüleceklerdir) 

Ben yenilerini toplamayı tercih ettim hep ve toplarken fark ettim ki çok fazla çeşit kozalak var doğada ve hepsinin ayrı bir güzelliği var kesinlikle.

Bahar geliyorken biraz renklenmeleri fena olmaz gibi geldi.Rengarenk boyamak pek hitap etmezdi bana o nedenle mavi gri tonlarını tercih ettim.- Öncelikle hangi boya ile boyadınız sorusuna cevap olsun;
Elimin altında her zaman akrilik boya bulunduğu için benim tercihim bu yönde oluyor.Dilerseniz herhangi bir objeyi boyadıktan sonra yapılan vernikleme işlemini de yapıp malzeme listesine vernikte ekleyebilirsiniz ben hepsine yapmadım.

Beyaz boyam özellikle büyük boy, diğer renkleri açmak için kullandığımdan en çok ona ihtiyacım oluyor :)

-Nasıl bir fırça kullandığım sorusuna cevap ise;
 Ponpon fırça gayet güzel iş görüyor (elinizde ponpon fırça yoksa bulaşık süngerinin yumuşak kısmını da kullanabilirsiniz.
Basit ama bir o kadar da keyifli benim için kozalak boyamak, yeri geldi yaldızlı boyalar ile boyadım,yeri geldi uçlarına kar yağdırdım :)
Velhasıl kelam ben bu yıl yeteri kadar boyadım.Bir başka dıy projesinde görüşmek üzere,kimlere hitap eder bilemem ama yeni proje yolda :)

Sevgiler..

4 yorum:

  1. Renkleri çok yakışmış ellernize sağlık :)

    YanıtlaSil
  2. Renk uyumu güzel, baharda hafif lila ve pembede fena olmaz. Ellerinize sağlık.

    YanıtlaSil